ביטוח ימי

יבוא ויצוא של מטענים דרך הים או באויר הינם מהווים חלק בלתי נפרד מפעילותם של עסקים רבים בתחום המסחר והתעשייה. ביטוח ימי הינו ענף ביטוחי מיוחד, חשוב במיוחד לכל העוסק במסחר בינלאומי.

 

 

סוגי הביטוחים הקיימים?

 

1. פוליסה "פתוחה" –  הינה פוליסה שבה מצויינים תאריכי תחילה וסיום ובתקופה זו כל  רכושו של היבואן / יצואן מביטוח מפני נזק.

2. פוליסה "חד-פעמית" – כשמה כן היא כיסוי על העברה חד פעמית של סחורה הכוללת אירוע העברה אחד בלבד. הביטוח תקף עם תחילת השינוע, ופג עם הגעת הסחורה ליעד הסופי.

 

מאחר והנזק במקרים רבים מתרחש מחוץ לגבולות ישראל, הפוליסה לביטוח ימי אינה כפופה לחוק חוזה הביטוח אלא לדין הבינלאומי. נוסח הכיסויים השכיחים, כפוף להסכמים בינלאומיים ואינו שונה ממדינה למדינה.

 

Institute Cargo Clause A - כיסוי "כל הסיכונים" זה הוא סוג הכיסויים הרחב ביותר, בו הפוליסה מכסה כל נזק, למעט חריגים כמפורט בפוליסה, במהלך שינוע המטען.

 

Institute Cargo Clause B - פוליסה מסוג זה מכסה נזק למטען המבוטח כתוצאה מסיכונים כמפורט בפוליסה: שטיפה מהסיפון, התנגשות, אש, התפוצצות, טביעה, וכד'.

 

Institute Cargo Clause C - סוג כיסוי זה מכסה מפני נזקים משמעותיים כגון התרסקות כלי הטיס המוביל, טביעה של כלי השייט או אש המכלה את הרכוש כולו וכד'. עלות ביטוח זה היא כמובן הנמוכה מבין השלושה.

בונדי סוכנות ביטוח

04-6880200